ATRAKCJE

Plaża i morze

Dom znajduje się w Dziwnówku blisko morza (200 metrów) i Jeziora Wrzosowskiego. 
Ładna, szeroka plaża, piękny nadmorski krajobraz, bujna zieleń sosnowych lasów czynią to miejsce oazą spokoju i dobrego wypoczynku. 
Walory klimatyczne i czyste środowisko wpływają leczniczo na schorzenia serca, dróg oddechowych, alergie, przemianę materii. 

Plaża w Dziwnówku jest jedną z najpiękniejszych, najczystszych oraz najbezpieczniejszych miejsc do wypoczynku nad wodą.

PLAC ZABAW

Dom i ogród

Na terenie Domu Gościnnego KAVERA udostępniamy dla gości plac zabaw, małą  piaskownicę oraz miejsce na grilla (zapytaj nas o termin).

 

Bary, kawiarnie i gastronomia

W Dziwnówku jest wiele barów, kawiarni i smażalni ryb. Znajdują się tu także 3 pizzerie. Od głównej ulicy Dziwnówka Dom Gościnny Kavera oddalony jest o niecałe 100 m a najbliższa kawiarnia znajduje się 50 m od nas. Polecamy lody w cafe Venezia.

Wędkarstwo

Długa, szeroka plaża przyciąga też wędkarzy, którzy rozstawiają swoje stanowiska poza plażą strzeżoną (z reguły poza sezonem) i z niecierpliwością oczekują na swoją zdobycz (a jest na co…. potwierdzamy 🙂 )

Dziwnówek oprócz dostępu do morza, umożliwia także bezpośredni dostęp do Zalewu Kamieńskiego, gdzie można pożyczyć łódkę, rower wodny, wind-surfing. 

Ponadto nad zalewem można pograć w piłkę (jest boisko z bramkami) zostawić dzieci na ogrodzonym placu zabaw, aby samemu poćwiczyć na siłowni “pod chmurką” 

 

Turystyka aktywna

Szlaki turystyczne, rowerowe, kąpieliska, możliwość uprawiania sportów wodnych, windsurfingu, kite surfingu czy też może jazda konna

Te i inne sporty i aktywności są dostępne w Dziwnówku i najbliższych okolicach (zapytaj na recepcji o więcej informacji)

Liczne wypożyczalnie sprzętu, boiska do gry i place zabaw jeszcze bardziej zachęcają do spędzenia czasu wolnego aktywnie.

Grzyby i spacery po lesie

Wrzesień i październik są idealnym momentem na wypad na grzyby. Serdecznie polecamy Państwu połączenie tego pomysłu z wyjazdem nad morze. Spokój i specyficzny klimat nadmorskich lasów pozwala na prawdziwy jesienny relaks “połączony z inhalacją”.

 

Kolej Wąskotorowa w Rewalu

IBędąc w Dziwnówku nie możecie obojętnie przejść koło możliwości przejechania się koleją wąskotorową i odwiedzenia wspaniałych atrakcji znajdujących się na trasie. Sprawdźcie koniecznie.

Facebook
Instagram